Urządzamy pokój dla dziecka

pokój dla dziecka

Po wyborze i zakupie mieszkania stajemy przed bardzo ważnym wyzwaniem. Chodzi tu o urządzenie odpowiednio wszystkich pomieszczeń tak aby każdemu z mieszkańców zapewnić odpowiedni komfort życia. Bardzo trudnym zadaniem jest urządzenie pokoju dla dziecka. Jest to pokój, w którym trzeba pogodzić miejsce nauki, zabawy i przechowywania zabawek oraz snu.

Pokój dla dziecka – zagospodarowanie przestrzeni

Dla dziecka dobrze zagospodarowana przestrzeń w pokoju jest ważnym czynnikiem, który wpływa na rozwój dziecka. Urządzając mieszkanie pamiętajmy aby przygotowując pokój dla naszego dziecka stworzyć mu jego własny kącik. Każdy specjalista potwierdzi, że pokój dziecięcy nie jest urządzany raz na zawsze. Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby i wymagania dzieci w stosunku do jego własnego pokoju.

Kolorystyka pokoju dla dziecka

Pamiętajcie aby kolory mebli, ściany i podłogi wybierać z należytą rozwagą. Kolory bardzo często mają pastelowe tonacje. Wybierając tapety dla małych dzieci wśród faworytów są bajkowe postacie, misie i króliczki. W wieku przedszkolnym dziecko może już wymagać konkretnych wzorów, postaci i kolorów. Chcąc nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter wybierajmy jasne, neutralne kolory farby. Warto zastosować naklejki na ściany, które gdy się znudzą dziecku zostaną bez problemu usunięte. W pokoju dziecięcym pamiętajmy również o obrazkach na ściany, zdjęciach i plakatach, które nadadzą pomieszczeniu swój własny charakter.

Wybór odpowiednich mebli do pokoju dziecka

Podczas wyboru mebli do pokoju dziecięcego możemy śmiało wskazać na trend, zgodnie z którym wybierane najczęściej są meble proste o klasycznych kształty. Ich największą zaletą jest to, że nigdy nie wychodzą z mody. Na drugim miejscu są meble rzeźbione i bogato zdobione. W tym przypadku szafy i komody w pokoju dziecka mają często fronty ozdabiane nadrukami zwierząt, kwiatów i bajkowych postaci. Królują meble z frontami matowymi albo półmatowymi. Od niedawna możemy spotkać również mebelki dla niemowląt. Na rynku jest kilku producentów, którzy wyspecjalizowali się w produkcji takich mebli, są to m.in.:

Obecnie meble takie dają naprawdę duże możliwości jeśli chodzi o wystrój pokoju. Tak więc w naszym mieszkaniu możemy przygotować naszemu dziecku pokój, który będzie wyglądał jak z bajki. Poniżej przedstawiam kilka przykładów aranżacji pokoju dziecięcego.

 

źródło: www.culla.pl