Czy warto kupować mieszkanie na kredyt

mieszkanie

Każdy z Nas rozpoczynając swoje życie na własną rękę staje przed dylematem: zakupu lub najmu mieszkania. W opinii większości naszych rodaków wynajem mieszkania jest opłacalny tylko i wyłącznie na krótki czas.

Lepiej wynajmować mieszkanie czy kupić mieszkanie na kredyt?

Jeśli mamy w planach zamieszkać w danej miejscowości lub dzielnicy w przypadku wielkich miast na stałe lepszym wyborem okaże się zakup mieszkania. Nie mając wystarczających środków ale posiadając odpowiednią zdolność kredytową bez problemu i szybko załatwimy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania.

Kiedy kupować mieszkanie na kredyt

Mieszkanie na kredyt jest stanowczo lepszym rozwiązaniem dla osób, których dalsze plany życiowe i zawodowe związane są z konkretną miejscowością. W naszym kraju jest stanowczo więcej zwolenników kupowania mieszkania nawet na kredyt niż jego wynajmowania. Jednym z powodów jest to że przez wiele lat sukcesywnie spłacamy kredyt, który zaciągnięty jest na zakup mieszkania a nie tylko płacimy czynsz, który w przypadku wynajmowanego mieszkania może być na podobnym poziomie. Mieszkanie kupowane na kredyt daje nam pewność, że za rok czy dwa lata właściciel mieszkania nie podniesie nam czynszu co spowoduje, że będziemy musieli szukać nowego mieszkania. Kupując mieszkanie mamy możliwość dostosowania go do własnych potrzeb. Nie jest to tak jak w przypadku najmowanego mieszkania, gdzie każdą przeróbkę musimy konsultować z właścicielem mieszkania. Będąc na swoim śmiało możemy inwestować w mieszkanie, gdyż pieniądze te nie przepadną z momentem zakończenia umowy najmu ale wręcz przeciwnie każda zainwestowana złotówka w remonty lub wyposażenie mieszkania zwiększa jego wartość w momencie gdy chcielibyśmy je sprzedać.

Dla kogo wynajem mieszkania

Wynajem mieszkań jest opcją bardziej opłacalną dla osób, które nie koniecznie są na stałe związane z danym miastem. Bardzo często są to młodzi pracownicy, którzy podążają za pracą z miasta do miasta. Mieszkanie na wynajem jest też bardzo dobrą opcją przejściową dla rodzin, które własnie sprzedały mieszkanie i szukają nowego, są w trakcie wykonczenia wnętrza w nowym często większym mieszkaniu. Coraz częsciej spotykamy się z rodzinami, które sprzedają mieszkanie i przeznaczają swoje oszczędności oraz pieniądze ze zbytego mieszkania na budowę nowego domu. Do momentu zakończenia budowy najem mieszkania jest dla nich idealnym rozwiązaniem.

Wiele osób decyduje się na wynajem mieszkania ze względu na wygodę. Wszystkie koszty remontów naprawy i wymiany sprzętów wyposażania spoczywają na właścicielu mieszkania. Bardzo często są to osoby, które nie chcą samodzielnie wyposażać mieszkania, inwestować w meble i pozostałe akcesoria.